Opublikowany przez: Redakcja Familie Redakcja Źródło artykułu: Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych GoEuro 2017-10-19 11:21:27
Autor zdjęcia/źródło: skeeze, Pixabay
Co raz więcej młodych rodziców odważa się na podróż samolotem z małym dzieckiem a nawet noworodkiem. Przygotowania do pierwszego lotu wiążą się zwykle z dużym stresem i wieloma obawami o reakcję i samopoczucie malucha na pokładzie samolotu. Co raz częściej pojawiają się jednak teksty poświęcone podróżowaniu samolotem z małymi dziećmi. Praktycznych informacji i wskazówek dostarczają nie tylko portale o tematyce ogólnej związanej z rodzicielstwem (przypominamy naszą własną publikację – Lotnicze podróże z dziećmi), ale także zaprawieni w boju blogerzy podróżniczy. Udowadniają oni, iż podróże samolotem z małym dzieckiem nie należą do niemożliwych!
Warto jednak – planując lot z naszą pociechą – pomyśleć nie tylko o recepcie na bezbolesną odprawę na lotnisku, praktycznych gadżetach, które dobrze mieć przy sobie, czy sposobach na zajęcie lub uśpienie malucha. Równie ważną kwestią, która pomoże zaoszczędzić nam stresu, jest wybór odpowiedniego celu podróży i zaplanowanie trasy tak, by wiązała się ona z jak najmniejszą liczbą przesiadek.
Najlepszym pomysłem – przynajmniej w przypadku pierwszego lotu, gdy nie wiemy jeszcze, jak reagować będzie nasz maluch – jest wzięcie pod uwagę bezpośrednich lotów na terenie Europy. Poza brakiem przesiadek będzie się on także wiązał ze względnie krótkim czasem podróży, co w niektórych przypadkach może okazać się kwestią kluczową.
Jakkolwiek najczęściej martwimy się samym przebiegiem lotu oraz odprawą, w trakcie planowania podróży samolotem z dzieckiem pod uwagę powinniśmy wziąć również sposób dojazdu z lotniska do centrum miasta, które jest celem naszej podróży. Rozważając pobyt w jednej i tej samej miejscowości oraz poruszanie się pieszo i/lub środkami komunikacji miejskiej bez wynajmowania auta na miejscu (nie każdy bowiem się na to decyduje!), nie możemy zapominać, iż od lotniska do upragnionego celu podróży mogą dzielić nas kilometry. Wtedy dojazd ten okazać się może bardzo męczącą wszystkich przygodą.
Na szczęście co raz więcej miast inwestuje w rozbudowę sieci komunikacyjnej, która zapewnia szybki, bezpośredni dojazd z lotniska do miasta pociągiem lub specjalnym autobusem mogącym pomieścić więcej bagaży. Nie w każdym wypadku jesteśmy więc skazani na taksówkę. Jeżeli myślimy o wakacjach lub nawet krótkim, weekendowym wypadzie, ale nie zdecydowaliśmy jeszcze, do którego miejsca się wybrać, inspiracji zaczerpnąć możemy na jednej ze stron GoEuro. Znajdziemy na niej ranking najlepiej skomunikowanych lotnisk w Europie. Na dane w tabeli składają się następujące informacje: odległość lotniska od centrum miasta, najszybszy środek transportu, czas przejazdu a także koszt biletu dla jednej osoby za wskazany środek transportu. W czołówce zestawienia (a więc wśród najlepiej skomunikowanych) znalazły się lotniska w okolicy popularnych podróżniczych destynacji, jak np. Praga, Amsterdam, Neapol czy Gran Canaria.
Wydostanie się z hali wydawania bagażu i samego terminalu, a następnie wygodny dojazd do centrum bez wydawania sporej sumy na taksówkę wiąże się często z dużymi utrudnieniami. Jeżeli na dodatek podróżujemy z maluchem, kolejne minuty poświęcone na dotarcie do hotelu mogą okazać się niezwykle męczące. Dojazd z lotniska do centrum miasta nie powinien być najtrudniejszym etapem podróży, dlatego należy odpowiednio wcześniej zorientować się, z jakich środków transportu skorzystać będziemy mogli po wylądowaniu.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.